Květen 2015

"Jiná" terapie. Terapie Bytím

18. května 2015 v 15:03 | Iva

Věřím si?

Bojím se? Čeho?

Uživím se?

Dělám, nebo spíš žiju to, co mne baví a naplňuje?
To si asi říká většina z nás, když jsme unavení, naštvaní a přemýšlíme, jak a kam dál...

Rádi bychom také odpočívali, lenošili a nehnali se jen tak za vyděláváním peněz, abychom zaplatili všechny ty "složenky, krávy jedny zelený nenažraný", nyní růžový... Tato slova pronesená hlavním hrdinou filmu Kolja, panem Loukou, jsou stále aktuální! Dnes ještě možná víc než v tehdejší době. Prostě a jednoduše: Kde stále brát na složenky za nájemné, pojištění, povinné ručení, jídlo, za školku, školu pro děti, oblečení... A horu dalšího.Také máte pocit, že jste jako křeček v kolečku a zastavíte se jedině, když si jdete večer lehnout? A to mozek stejně úpí pod tíhou informací a kolikrát nám tak nedovolí spát klidně, spokojeně a blaženě až do ranního rozbřesku.


A jak to změnit? A hlavně jak to změnit hned? Zkuste tanec, divoký tanec nebo bojová umění či něco jiného podobného typu a pak k tomu přidejte meditaci... Krůček po krůčku.... anebo naopak hodně rychle, aby nás ten Matrix úplně nespálil!

Spousta lidí "to" , ty naše "bubáky a hastrmany" schovává a potlačuje v sobě. Bojí se? Projevit? Toho, že máme v sobě tu "hodnou" stránku, ale i každý svůj stín? Tím se zabývá Cesta hrdiny, krásná léčba, terapie, či jak tuto metodu nazvat. Jenže čím déle budeme v sobě to, co cítíme potlačovat, s o to větší intenzitou to pak někde "nečekaně vyhřezne"!

Další spousta lidí, asi však menší část než je ta první, chodí k různým terapeutům - na psychoanalýzu, regrese, rodinné konstelace a podobně. Další část lidstva se účastní všelikých seminářů, kurzů aj. Všechna tato snažení mají stejný cíl: Najít sami sebe a být už přece konečně šťastní...

Ano, přesně! Být! Nejen dělat! My máme být, proto jsme tady. A hlavně To Všechno máme každý v sobě. Uvnitř!


Dovolte mi proto pozvat Vás na "Jinou terapii".

Terapii bez ležení na sofa, třeba i bez povídání... jen tak, na terapii Bytím. Tak se nejlépe dostaneme k sobě a hlavně každý sám dovnitř sebe. Je to přes metody šité na míru každému jednotlivci - každému jako originálu.

Budeme pracovat s emocemi a s prociťováním, s čakrami a energetikou, a to prostřednictvím pohybu, meditace a hudby. Může být i trocha toho povídání :-)

V případě Vašeho zájmu mě, prosím kontaktujte e-mailem na adrese:

novagaia0@gmail.com

nebo mezi 20. a 21. hodinou od pondělí do pátku na tel.

604 482 262.

Těším se na naše společné hledání a nacházení :-)

Iva


Odkazy na články v časopisu Meduňka

2. května 2015 v 21:16 | IvaNěco málo počteníčka :-)

Tak zase tady po delší odmlce :-)

Pro ty, kdo mají zájem - na tomto blogu najdete odkazy na moje články o zdravějším způsobu stravování v časopisu Meduňka:

V loňském prosincovém čísle, tedy čísle 12/2014 to byl na stranách 14 - 17 článek "Vegetariánské Vánoce aneb klasika nebo alternativa"

http://www.mojemedunka.cz/archiv-detail.aspx/2014/12V letošním dubnovém čísle časopisu (4/2015) vyšlo pro změnu povídání "Vegetariánské Velikonoce". To si lze přečíst na stranách 8 - 9.

http://www.mojemedunka.cz/archiv-detail.aspx/2015/4

A nyní v právě nově vyšlém květnovém čísle (5/2015), kde naleznete spoustu zajímavých článků, např. na téma Vztahy a naše zdraví (od skvělých autorů a terapeutů jako je Marie Hlávková, Jan Vávra, Rudolf Zemek aj., dále "Poruchy nálady šišinka a osvícení" od paní Anny Strunecké, "Sundo: horský taoismus" od mého bývalého kolegy z Fyzikálního ústavu Akademie věd Karla Pátka, "Plísně kolem nás" pak zase od paní Strnadelové a pana Zerzána a spoustu dalších inspirativních povídání např. o přirozeném porodu a dule či Než se narodíme...

V rozkvetlém květnovém čísle jsem přispěla se svou troškou do mlýna na str.44.