Cvičení Tai Chi a Chi Kungu v Uhříněvsi

21. srpna 2014 v 12:05 | Iva a Karel
Srdečně Vás zveme na cvičení

Tai Chi a Chi Kungu


v prostoru Komunitního centra Dolly v Uhříněvsi


KDY: Každé pondělí

V KOLIK: 18:00 - 19:00 hodin

KDE: Komunitní centrum Dolly, ul. Přátelství 158/78, Praha 10 - Uhříněves

Spojení:
1. Vlakem z Prahy Hlavní nádraží do stanice nádraží Uhříněves - dále bus nebo pěšky cca 700 m
2. Metro "C" - Háje - bus 381, 382, 383, 267 - do zastávky Nové náměstí - dále ve směru jízdy cca 300 m
3. Metro "A" - Depo Hostivař - bus 265, 266, 364, 366 - do zastávky Nové náměstí

ZA KOLIK: 600 Kč/1 osoba/4 lekce
(tj. 150 Kč/1 osoba/1 lekce/60 minut)

Náš "kruh" je otevřený nově příchozím Mrkající

Rezervace posílejte, prosím prostřednictvím SMS na tel. č.:

604 482 262 - Iva

nebo

604 481 621 - Karel

Bližší info:
http://intuition.blog.cz

Pokud byste potřebovali zodpovědět nějaké dotazy, volejte, prosím pouze od pondělí do pátku v rozmezí 19.30 - 21 hodin. Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na Vás Usmívající se


Začínáme ve čtvrtek 4. září 2014
Tai Chi (meditace v pohybu) se cvičí "jako když voda v řece plyne a oblaka po obloze plují". Tato nádherná metafora přesně vystihuje tento druh původně bojového umění. Jedná se o vnitřní, "měkký styl" (tvrdý styl je např. Kung Fu). Jako analogie je právě využíván prvek vody (jeden z Pěti elementů), protože voda je sice měkká a "emotivní", ale zároveň nesmírně silná a "jde do hloubky" - překoná různé překážky, vylije se z břehů apod.

Tai Chi se cvičí pomalu a plynule. Rotačním pohybem páteře se masíruje zádové svalstvo a orgány uložené v dutině břišní - zlepšuje se tedy trávení (tzv. peristaltika - průchod stravy střevy).

Chi Kung (meditace vestoje) - při cvičení se hodně zaměřujeme na hluboké prodýchávání a relaxaci (natažení - uvolnění). Posilujeme jednotlivé orgány krátkými dechovými sestavami s použitím tzv. terapeutických šumů. Např. na posílení dráhy Srdce a Tenkého Střeva či Perikardu (Obalu srdce) a Tří Ohňů (prvek Oheň - léto) a orgánů jako takových 3x opakujeme vibrační zvuk hao, v příp. dráhy Jater a Žlučníku (prvek Dřevo - jaro) zase 3x opakujeme vibrační zvuk šiiii apod... Nyní pomalu nastává podzim, takže je dobré posilovat prvek Země (Žaludek a Slezina/Slinivka) zvukem huuu a pak prvek Kov (Plíce a Tlusté Střevo) zase vibrací prostřednictvím zvuku sssss nebo siiiii...

Cvičení Tai Chi i Chi Kungu jsou výbornou prevencí před stresem a civilizačními nemocemi. Jako jsou např. onemocnění štítné žlázy, rakovina, RS, artróza, lupénka, křečové žíly, deprese apod. Tato cvičení pomáhají zlepšit koordinaci, celkovou pohyblivost, protahují šlachy, procvičují klouby, upravují tlak, posilují srdce, působí pozitivně na krevní oběh, dýchání apod.

Hodinu začínáme cca asi 20 minutovým prohřátím (rozcvičkou). Posléze protahujeme meridiány (energetické dráhy spojené s jednotlivými orgány v těle), uvolňujeme páteř apod. Pak procvičujeme jednotlivé pohyby z různých sestav (108 Jangův styl, 42, 24 apod.). V případě zájmu je možné cvičit celé sestavy po částech.

Ná závěr hodiny relaxujeme či meditujeme, příp. připojujeme harmonizaci energetických center v těle (např. prostřednictvím terapeutických zvuků, šumů nebo "prozpíváním" čaker).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Polakova  Inka Polakova Inka | E-mail | 1. června 2017 v 10:58 | Reagovat

Clanek me velice zaujal a rada bych zacala chodit na tento druh cviceni. Dekuji, ze takove veci existuji. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama