Srpen 2014

Pozvání na festival VEGEFEST 2014

31. srpna 2014 v 15:23 | Iva a Karel


Srdečně vás zveme na 4. ročník festivalu zdravého jídla VEGEFEST s bohatým doprovodným programem na Vyšehradě - v oblasti Starého purkrabství.

Zahájení proběhne v sobotu 27. 9. 2014 ve 13 hodin (13 - 19 hodin) a v neděli 28. 9. pokračuje od 10 - 18.30 hodin. Hned ráno v 8 hodin je možné si na hradbách zazpívat posvátné Óm :-)

Kromě spousty vegetariánských, veganských, makrobiotických či raw food dobrot, které je možné si za rozumné ceny koupit u stánků a potěšit tak svých pět smyslů, je možné si zacvičit jógu, zatančit si Afro Dance apod. Součástí doprovodného programu jsou také masáže, koncerty, bubnování či zpěv.

V případě zájmu vás srdečně zveme na nedělní cvičení Tai Chi a Chi Kungu na louce u Myslbekových soch, a to od 14 do 15 hodin.

Vezměte si s sebou, prosím, podložky na krátkou závěrečnou relaxaci.

Těší se na Vás Iva a Karel ;-) *

Přijďte s námi oslavit Bytí Usmívající se

Předprodej vstupenek: www.vstupenkov.cz *Podrobnější informace najdete na webových stránkách:

www.vegetarianskyfestival.cz

Cvičení Tai Chi a Chi Kungu v Uhříněvsi

21. srpna 2014 v 12:05 | Iva a Karel
Srdečně Vás zveme na cvičení

Tai Chi a Chi Kungu


v prostoru Komunitního centra Dolly v Uhříněvsi


KDY: Každé pondělí

V KOLIK: 18:00 - 19:00 hodin

KDE: Komunitní centrum Dolly, ul. Přátelství 158/78, Praha 10 - Uhříněves

Spojení:
1. Vlakem z Prahy Hlavní nádraží do stanice nádraží Uhříněves - dále bus nebo pěšky cca 700 m
2. Metro "C" - Háje - bus 381, 382, 383, 267 - do zastávky Nové náměstí - dále ve směru jízdy cca 300 m
3. Metro "A" - Depo Hostivař - bus 265, 266, 364, 366 - do zastávky Nové náměstí

ZA KOLIK: 600 Kč/1 osoba/4 lekce
(tj. 150 Kč/1 osoba/1 lekce/60 minut)

Náš "kruh" je otevřený nově příchozím Mrkající

Rezervace posílejte, prosím prostřednictvím SMS na tel. č.:

604 482 262 - Iva

nebo

604 481 621 - Karel

Bližší info:
http://intuition.blog.cz

Pokud byste potřebovali zodpovědět nějaké dotazy, volejte, prosím pouze od pondělí do pátku v rozmezí 19.30 - 21 hodin. Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na Vás Usmívající se


Začínáme ve čtvrtek 4. září 2014
Tai Chi (meditace v pohybu) se cvičí "jako když voda v řece plyne a oblaka po obloze plují". Tato nádherná metafora přesně vystihuje tento druh původně bojového umění. Jedná se o vnitřní, "měkký styl" (tvrdý styl je např. Kung Fu). Jako analogie je právě využíván prvek vody (jeden z Pěti elementů), protože voda je sice měkká a "emotivní", ale zároveň nesmírně silná a "jde do hloubky" - překoná různé překážky, vylije se z břehů apod.

Tai Chi se cvičí pomalu a plynule. Rotačním pohybem páteře se masíruje zádové svalstvo a orgány uložené v dutině břišní - zlepšuje se tedy trávení (tzv. peristaltika - průchod stravy střevy).

Chi Kung (meditace vestoje) - při cvičení se hodně zaměřujeme na hluboké prodýchávání a relaxaci (natažení - uvolnění). Posilujeme jednotlivé orgány krátkými dechovými sestavami s použitím tzv. terapeutických šumů. Např. na posílení dráhy Srdce a Tenkého Střeva či Perikardu (Obalu srdce) a Tří Ohňů (prvek Oheň - léto) a orgánů jako takových 3x opakujeme vibrační zvuk hao, v příp. dráhy Jater a Žlučníku (prvek Dřevo - jaro) zase 3x opakujeme vibrační zvuk šiiii apod... Nyní pomalu nastává podzim, takže je dobré posilovat prvek Země (Žaludek a Slezina/Slinivka) zvukem huuu a pak prvek Kov (Plíce a Tlusté Střevo) zase vibrací prostřednictvím zvuku sssss nebo siiiii...

Cvičení Tai Chi i Chi Kungu jsou výbornou prevencí před stresem a civilizačními nemocemi. Jako jsou např. onemocnění štítné žlázy, rakovina, RS, artróza, lupénka, křečové žíly, deprese apod. Tato cvičení pomáhají zlepšit koordinaci, celkovou pohyblivost, protahují šlachy, procvičují klouby, upravují tlak, posilují srdce, působí pozitivně na krevní oběh, dýchání apod.

Hodinu začínáme cca asi 20 minutovým prohřátím (rozcvičkou). Posléze protahujeme meridiány (energetické dráhy spojené s jednotlivými orgány v těle), uvolňujeme páteř apod. Pak procvičujeme jednotlivé pohyby z různých sestav (108 Jangův styl, 42, 24 apod.). V případě zájmu je možné cvičit celé sestavy po částech.

Ná závěr hodiny relaxujeme či meditujeme, příp. připojujeme harmonizaci energetických center v těle (např. prostřednictvím terapeutických zvuků, šumů nebo "prozpíváním" čaker).

Intuitivní terapie a relaxační masáže

21. srpna 2014 v 11:23 | Iva a Karel

V případě Vašeho zájmu, je možné se u nás objednat na intuitivní terapii spojenou s relaxační masáží (také s trochou Shiatsu, klasické masáže, přírodního léčení, masáží plosek nohou či se sedativní masáží hlavy a obličeje...). Mnohdy intuitivně využíváme další druhy terapií (např. ukázky cviků na protažení zad, práce s meridiány - energetickými drahami využívanými v tradiční čínské medicíně a spojenými s jednotlivými orgány v těle, relaxační hluboké dýchání, či terapeutické šumy a meditaci) a poradenství (např. konzultace zdravé stravy...), a to vše s ohledem na konkrétního klienta.

Ceny jsou dohodou podle délky terapie.

Orientační ceník:
30 minut - 300 Kč
60 minut - 600 Kč
90 minut - 900 Kč
120 minut - 1200 Kč

Objednávky, prosím posílejte prostřednictvím SMS na tel. č.:
604 481 621 - Karel
a
604 482 262 - Iva

Více info: http://intuition.blog.cz

Pokud máte zájem o bližší informace, volejte, prosím mezi 19.30 - 21. hod. od pondělí do pátku. Děkujeme.

Těšíme se na Vás Usmívající se